Może to doprowadzić do poważnych konsekwencji: Oto Znaki Ostrzegawcze, na które należy uważać – nie lekceważ ich.
Ważne jest, aby zrozumieć znaki ostrzegawcze zakrzepicy żył.
Zakrzepica żył może być poważnym stanem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Zdrowie człowieka jest zagrożone przez skrzepy krwi w naczyniach krwionośnych. Ponieważ skrzep krwi może podróżować po całym ciele, może stać się oderwany od swojej pierwotnej lokalizacji. Może to prowadzić do poważnych konsekwencji, jeśli dotrze do płuc.
Oto 10 najczęstszych objawów, które często towarzyszą zakrzepicy żył.
Jednym z nich jest ból w klatce piersiowej podczas brania. Może on być kłujący lub ostry. Aby uniknąć dalszych poważnych komplikacji, ważne jest, abyś natychmiast trafił do szpitala. Innym objawem zatorowości żylnej jest ból ręki i nogi. Często jest on przeoczany.
Można go odczuć podczas chodzenia lub poruszania nadgarstkiem. Niebezpiecznie jest pomylić go ze skurczem. Na zatorowość płucną wskazuje również suchy kaszel, częste bóle w klatce piersiowej, duszności czy przyspieszone bicie serca.
Innym objawem zatoru żylnego jest obrzęk kończyn, widoczny w spuchniętych stopach.
Jest to niepokojące, ponieważ skrzep, któremu towarzyszy obrzęk, często ulega oddzieleniu, co może prowadzić do narządów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kolejnym objawem, na który warto zwrócić uwagę, jest duszność, zwłaszcza jeśli jest ona błędnie interpretowana jako zwykły głęboki oddech.
Ze skrzepem krwi mamy do czynienia, gdy noga wydaje się czerwonawa lub przebarwiona.
Możesz czuć się jeszcze bardziej czuły lub cieplejszy w okolicy takiego przebarwienia. Możliwe jest, że w momencie ich pojawienia się dotknięte miejsce nadal odczuwa ból. Normalnym objawem zmiany jest pojawienie się czerwonawej smugi w pobliżu żyły. Jeśli jednak obszar ten odczuwa ciepło, może to być oznaką zakrzepicy żył.
Na zakrzepicę żył może również wskazywać częściowa lub całkowita ślepota.
Może to być również oznaka niedrożności centralnej tętnicy siatkówki. Jest to niepokojący objaw, zwłaszcza jeśli występują inne objawy, takie jak zawroty głowy, czy problemy z utrzymaniem równowagi przez dłuższy czas.
Tych objawów nie należy traktować lekko.
Ważne jest, aby zwracać uwagę na swoje ciało i szybko reagować na wszelkie niepokojące objawy. Lepiej jest wcześnie zauważyć problem, aby specjalista mógł zapewnić najlepsze leczenie, w tym odpowiednie leki i dietę, jeśli to konieczne, a także wszelkie inne zalecenia.
Comments are closed.