Nie tylko tabletką wyleczysz tarczycę. Lekarze zaskoczeni skutecznością – nowe pomysły na leczenie.
Na leczenie tarczycy istnieje kilka sposobów. Nie tylko można ją leczyć tabletką. Istnieje kilka innych, sprawdzonych sposobów.
Ten ważny gruczoł odpowiada za stan układu nerwowego oraz psychiki, układu sercowo – naczyniowego, układu mięśniowo – szkieletowego jak również układu rozrodczego. Jak widać, jest niezwykle cenny. Kiedy tarczyca zawodzi, pojawiają się innego, poważne zdrowotne problemy.
Trójodotyronina (T3) i tyroksyna (T4) to dwa główne hormony tarczycy.
One składają się z tyrozyny i jodu. Pierwszy z nich jest aktywnym hormonem, kiedy T4 pozostaje nieaktywny dopóty, dopóki nie zamieni się w T3.
Ponadto tarczyca produkuje również inny hormon – kalcytconinę, utrzymującą normalny poziom wapnia i aktywująca metabolizm jak również zachowują integralność tkanek kostnych oraz przyspieszających ich regenerację.
Większe stężenie tego hormonu we krwi przyczynia się do onkologii tarczycy, prostaty, płuc piersi, rozrost oraz niedokrwistość. Jak widać – nie należy tego lekceważyć.
Niestety, tarczycy nie da się wykryć we wczesnym etapie. Warto zadbać o optymalną dietę?
Jak? Poniżej prezentowane są cenne wskazówki, których warto przestrzegać.
Po pierwsze, do organizmu należy dostarczać odpowiednich składników odżywczych. Żółtko z jaja to źródło trzech najważniejszych składników odżywczych takich jak:
Tyrozyna, która będąc aminokwasem, jest absorbowana z białkowych pokarmów i w kolejnym etapie jest wytwarzana w ludzkim organizmie z innego aminokwasu, fenyloaniny Tyrozyna wpływa na dobre samopoczucie, pomaga zwalczać stres, a także eliminuje niepokój i odczucie lęku.
Jod – zgodnie z informacją przekazaną przez Światową Organizację Zdrowia, jego niedobór przyczynia się do zaburzeń rozwoju mózgu już u dzieci! Każdy z nas potrzebuje odpowiednią dawkę jodu, żeby gruczoł tarczycy mógł wytworzyć hormony.
Selen – blisko 90% hormonów, które są wydzielane przez tarczycę składa się z T4. On zamienia się w aktywny hormon – T3. To wszystko wynika z enzymów, które są zależne od selenu. Selen dzięki swoim właściwościom, może jednocześnie aktywować hormon T3 jak również ponownie dezaktywować go ponownie do T4. Reguluje on hormony tarczycy.
Comments are closed.