Dzięki niej moje kwiaty rosną jak szalone – Nigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu jajek.

Kto z nas nie gotował jajek. Ta czynność jest wszystkim doskonale znana. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że wylewana przez nas woda posiada w swoim składzie wiele wartościowych pierwiastków.

Wypłukują się one w czasie gotowania ze skorupek jaj. Woda staje się nasycona jonami wapnia i innymi pierwiastkami jak m.in. fosfor, fluor, miedź, krzem, czy cynk.

Asystenci laboratoryjni na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu w Birmingham udowodnili występowanie aż 27 różnych pierwiastków w wodzie po gotowaniu jaj.

Zastosowanie wody

Wodę możemy śmiało zastosować w ogrodnictwie. Jest ona doskonałym wyborem przy nawożeniu roślin. Dostarcza sił witalnych, które sprawią, iż nasze rośliny szybciej zaczną rosnąć.

Ten zastrzyk zdrowia w przypadku warzyw zaowocuje również w przyszłości lepszymi plonami. Jeśli podlewamy rośliny ozdobne, pięknymi, dorodnymi kwiatami i liśćmi. Namoczone przed sianiem nasiona w przyszłości pozwolą uchronić rośliny przed chorobami i szkodnikami. Stworzą silne pędy.

Woda ta pozwala dodatkowo utrzymać odpowiednie pH gleby (5,5 – 6,5), stwarzając właściwe warunki do pobierania składników pokarmowych przez rośliny. Doskonała w uprawie roślin lubiących podłoże zasadowe lub zbliżone do zasadowego.

Niewskazana jest do podlewania roślin, które wymagają podłoża kwasolubnego np. storczyków, azalii, wrzosów, paproci, różaneczników, ale w przypadku np. lawendy, jeżówek, piwonii, astrów czy bluszczy, sprawdzi się znakomicie.

Jak używamy takiej wody? Niesamowicie prosto.

Zlewamy ją, chłodzimy i podlewamy rośliny. Ważne – Do gotowania jaj w wodzie nie używamy soli.

Copy
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!